اثرات صدای ناگهانی (تروماتیسم های صوتی)

اثرات صدای ناگهانی (تروماتیسم های صوتی)

اثرات صدای ناگهانی (تروماتیسم های صوتی)

در هنگام بوجود آمدن صداهای ناگهانی مانند انفجار٬ امواج ضربه ای حاصل از جابجایی هوا (موج انفجار) نیز به وجود می آید و گوش توما در معرض تهاجم دو عامل خطر یعنی صوت و امواج ضربه ای قرار می گیرد. در این مورد٬ امواج ضربه ای ممکن است باعث پارگی پرده گوش و جابجا شدن استخوان های زیر آن شوند و در نتیجه یک ناشنوایی انتقالی ایجاد می شود که پیش آگهی آن مساعد است و به طرف باز یافتن شنوایی سیر می کند. از این رو در ارزشیابی این نوع ناشنوایی ها لازم است چندین ماه صبر کرد و بعد از جبران شنوایی تا حد مقدور٬ ارزیابی واقعی را انجام داد.

اما در مواردی که این تروماتیسم های صوتی مکرر باشد به گوش داخلی نیز صدمه وارد شده و سلول های شنوایی مانند کری های ناشی از کار مصدوم خواهند شد. در این حالت کری به وجود آمده از نوع مختلط خواهد بود.

اثرات صدای ناگهانی (تروماتیسم های صوتی)
این مطلب چقدر بهتون کمک کرده؟

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *