کتاب آسیبهای ارگونومیک ناشی از کار در حرفه دندانپزشکی

عنوان

کتاب آسیبهای ارگونومیک ناشی از کار در حرفه دندانپزشکی

 

به تصریح کتاب: آسیب‌های ارگونومیک، شایع‌ترین نوع آسیب‌های شغلی در بین دندانپزشکان ایرانی می‌باشند…. شیوع و گسترش آسیب‌های ارگونومیک سبب خستگی، فرسودگی، و تحلیل زودرس و در نگاهی اقتصادی باعث کاهش ساعات کاری و در یک کلام، کاهش سلامت و بازدهی، روآوردن به فیزیوتراپی و افزایش هزینه‌های درمان می‌شود’.

نگارنده در کتاب حاضر، ضمن اشاره به مشکلات و عوارض ناشی از آسیب‌های ارگونومیک، راه‌کارهایی عملی را به منظور پیش‌گیری و یا به حداقل رساندن عوارض آن مطرح می‌سازد.

عناوین کتاب بدین‌قرار است: آسیب‌های شغلی در حرفه‌ی دندانپزشکی، آناتومی نرمال و تغییرات آن، آسیب‌های ارگونومیک ناشی از کارمستمر، وضعیت‌های صحیح قرارگیری حین انجام کار، راه‌های پیش‌گیری و درمان آسیب‌های ناشی از کارمستر دندانپزشکی، و حرکات نرمشی برای رفع خستگی.

کتاب آسیبهای ارگونومیک ناشی از کار در حرفه دندانپزشکی
این مطلب چقدر بهتون کمک کرده؟

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه ای ناپیوسته از دانشگاه کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتونیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *