سوالات کنکور بهداشت حرفه ای

کدها و استاندارد های فارسی NFPA

کدها و استاندارد های فارسی NFPA

در این پست قصد دارم لیست استانداردهای NFPA رو جهت استفاده قرار بدم. البته در آینده سعی میکنم موارد پرکاربرد در حوزه نفتی رو بیشتر بهش بپردازم و ارائه کنم.در ادامه توضیح مختصری در مورد این استاندارد و لیست استانداردهای رو آوردم.

NFPA انجمن ملی آتشنشانی امریکا American National Fire Protection Association می باشد. NFPA استانداردها و اسنادی را جهت ایمنی در مقابل آتش وضع و منتشر می کند. در مقایسه با سایر سازمانهای مشابه، NFPA و استانداردهایش ارجحیت دارند و تمام سازمانهای مشابه نیز به استانداردهای آن احترام می گذارند و به عنوان یک مرجع می شناسند. اغلب سازندگان پمپ های آتشنشانی به دو دلیل زیر سعی می کنند از استانداردهای NFPA تبعیت نمایند:

الف) استاندارد NFPA قابل احترام ترین و سختگیرانه ترین استاندارد جهان در این زمینه می باشد.

ب) از آنجا که سایر سازندگان تجهیزات مانند تولیدکنندگان آبپاش های اتوماتیک، کابین های آتش و سیستم های خاموش کننده از این استاندارد تبعیت می کنند، در صورت ساخت پمپ ها مطابق با این استاندارد هیچگونه عدم انطباقی در کارکرد تجهیزات بوجود نمی آید.

این بخش مخصوص اعضای vip سایت می باشد
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید


کدها و استاندارد های فارسی NFPA
این مطلب چقدر بهتون کمک کرده؟

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
6 پاسخ
  • parivash jamshidi
   parivash jamshidi says:

   با سلام شما باید کابر ویژه باشید تا بتونید کدها و استانداردهای فارسی NFPA رو که در سایت قرار داده شده دانلود کنید.

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *