نمونه بردار iom

نمونه بردار iom

اخیرا ً توسط انستیتوی طب حرفه ای نمونه بردار IOM برای نمونه برداری از ذرات قابل استنشاق ارائه شده است.این هولدر برای غلبه بر مشکلاتی که هنگام نمونه برداری با سایر تجهیزات ظاهر می شود ابداع شده است.

این وسیله کمتر درمعرض جریان های هوای اطراف قرار داشته و در آن از یک کاست قبل از فیلتراستفاده شده است.همچنین یکی دیگر از مشکلات موجود در سایر هولدرها نشست نمونه بر روی دیوارههای نمونه بردار است که این ذرات در محاسبه نتایج نهایی منظور نمی شوند ولی در IOM این اشکال با استفاده از یک کاست میلیمتری که داخل آن قرار می گیرد برطرف شده است زیرا هنگام نمونه برداری کاست و فیلتر به صورت یک قسمت واحد قبل و بعد از نمونه برداری توزین میشود.با این کار تمام ذرات روی فیلتر و ذرات روی دیواره های داخلی کاست در محاسبه منظور می گردد.

نمونه برداری با IOM در فلوی 2lit/minانجام شده و در این روش ذرات تا قطر 80 میکرومتر در حضور جریان هوای بیشتر از2/6m/secنمونه برداری می شوند.

اجزای نمونه بردار :

منبع :کتاب روشهای نمونه برداری از آلاینده های هوا تالیف دکتر شهناز باکند

لازم به ذکر است که تصاویر مربوطه از وب سایت شرکت SKC دریافت شده است.

نمونه بردار iom
این مطلب چقدر بهتون کمک کرده؟

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *