معرفی کتاب ایمنی در برق

tavajoh معرفی کتاب ایمنی در برق

نام کتاب : ایمنی در شبکه های توزیع برق (قابل استفاده برای مهندسین،دانشجویان رشته برق و بهداشت حرفه ای و کلیه دست اندرکاران برق)

نویسنده : اسماعیل نوری

ناشر : فن آوران
سال انتشار : 1391
توصیحات :
تاکنون حوادث زیادی در شرکت های توزیع برق در تمام بخشها و صنایع رخ داده است که اغلب این حوادث نیز بعلت عدم آگاهی پرسنل با خطرات تاسیسات و تجهیزات شبکه های توزیع برق و نیز عدم آگاهی با اجرای مراحل ایمن سازی شبکه ها ی برق (قطع صحیح مدار،آزمایش بی برقی،تخلیه ،زمین کردن  عادی سازی) می باشد .بدیهیاست آگاهی از خطرات تجهیزات و تاسیسات شبکه های برق و نیز آگاهی از مراحل ایمن سازی محیط کار و روشهای ایمن کار کردن ، نیاز به یک منبع آموزش مناسب می باشد از این رو در تالیف این کتاب سعی شده است مطالب بصورت ساده ، کاربردی و قابل فهم در تمام سطوح بیان بشود.

 
این کتاب مشتمل بر شش فصلبوده که شامل:
فصل اول :
آشنایی با تجهیزات و تاسیسات شبکه های توزیع
فصل دوم : خطرات برق و راههای کنترل
فصل سوم :تجهیزات ایمنی در شبکه های توزیع برق
فصل چهارم:اصول ایمن سازی شبکه های برق
فصل پنجم: اصول صحیح صعود و فرود از انواع پایه ها
فصل ششم:ایمنی در پست های زمینی(سناریوهای قطع کلیدهای فشار متوسط و ضعیف،آزمایش بی برقی،تخلیه و ارت موقت)

به این نوشته امتیاز دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه ای ناپیوسته از دانشگاه کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتونیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *