كشتی و حوادث مربوط به آن

كشتی و حوادث مربوط به آن

مهمترین حوادث ثبت شده در سیستم حمل و نقل دریایی در دنیا در طی سالهای 1980-1990 به ترتیب مربوط به عوامل زیر بوده است:1- نقص فنی2- به گل نشستن3- تصادف بین دو کشتی4-آتش سوزی وانفجار5- نقص در تخلیه یا پر کردن مخازن تعادل: جهت برقراری تعادل در حرکت کشتی، مخازن خاصی تعبیه شده که توسط آب پر می شود و در مواردی تخلیه می شود.اشکال در این روند می تواند منجر به خطر شود.6- برخور کشتی با صخره، اشیا، یخهای شناور و …7- گم شدن، ناپدید شدن، دزدان دریایی8- …1-macheinery failure 2- Grounding 3- Collision 4- Fire & explosion 5- Flooding 6- Contact & impact 7- Missing 8- …معیارهای ایمنی جهت حمل و نقل دریایی کالا و مسافر:1- مبدا و مقصد و بررسی آیتم های آن از قبیل فاصله بین آنها، شرایط جوی حاکم و …2- مسیر دریایی و شرایط حاکم بر مسیر3- پروفیل وضعیت زیستی کف آب و پستی ها و بلندی ها4- محیط زیست دریایی5- ….
كشتی و حوادث مربوط به آن
این مطلب چقدر بهتون کمک کرده؟

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *