عینک آفتابی

پیش فرض عینک آفتابی

استفاده نكردن از عینك آفتابی باعث ابتلا به آب مروارید می شود
سلامت نیوز : متخصص چشم پزشكی گفت: استفاده نكردن از عینك آفتابی در برابر گرما و نور خورشید، باعث ابتلا به آب مروارید می شود.دكتر عظیم جعفری در گفت وگو با ایرنا افزود: یكی از مهمترین مسایل تاثیر گذار در اختلالات بینایی، اشعه ماورای بنفش است كه موجب ایجاد آب مروارید در چشم افراد می شود. وی با بیان اینكه اشعه ماورا بنفش می تواند به بافت های چشم آسیب رسانده و منجر به مشكلات جدی بینایی شود، اظهار داشت: افرادی كه در فصل گرما از كلاه یا عینك آفتابی استفاده نمی كنند، در مقایسه با سایر افراد، سه برابر بیشتر دچار آب مروارید می شوند. جعفری تصریح كرد، ‌عینك های آفتابی مانند سایر عینك های طبی نیازمند تجویز اپتومتریست ها و چشم پزشكان و همچنین تهیه آن از مراكز مجاز است و نباید برای تهیه یك عینك آفتابی، تنها به فاكتورهایی چون شكل، رنگ و اندازه آن بسنده كرد.
عینک آفتابی
این مطلب چقدر بهتون کمک کرده؟

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *