عایق های حرارتی نانو Heat Nano

عایق های حرارتی نانو Heat Nano

 

پدیده نانو تکنولوژی در ارتباط با تغییر خصوصیت مولکولی مواد در جهت ارتقاء کیفی آن ها می باشد. در واقع با به کار گیری روش هایی ، فواصل بین مولکول ها یا اتم های مواد را کاهش داده که با حفظ خصوصیت آن ها ، خواص جدیدی از جمله سختی ، عایقی و شفافیت را ایجاد می نماید. در حال حاضراین فناوری رشد چشم گیری در کلیه صنایع داشته است.

عایق حرارتی نانو يا NANSULATE ماده جدیدی از فناوری نانو می باشد که محافظ و عایق حرارتی مناسبی در مقابل هر سه نوع انتقال گرما شامل تشعشع ، جا به جایی و همرفتی می باشد. با این خصوصیت که می توان از آن به راحتی در ساختمان های در دست بهره برداری نیز استفاده نمود و هیچ گونه تغییر ظاهری در ترکیب ساختمان ایجاد نمی کند.

نانو عايق به عنوان جديد ترين محصول عايق حرارتی توليد شده در جهان بوده كه با استفاده از تكنولوژی نانو توليد می شود ودارای كمترين ميزان انتقال حرارت در ميان تمام عايق های موجود بوده و خصوصيت ويژه اين محصول مايع بودن آن است كه امكان استفاده از آن را توسط هر نوع وسيله رنگ آميزی فراهم می كند.

انواع توليدات اين تكنولوژی با خاصيت چسبندگی بالا امكان پوشش تمام سطوح را فراهم نموده و باعث جلوگيری از خوردگی زير عايق كه مهم ترين مشكل لوله های عايق شده در صنعت نفت و گاز می باشد. را فراهم می آورد.

نانو عايق تنها عايق است كه به راحتی همانند رنگ بر روی سطوح فلزی و غير فلزی توسط پيستوله ، برس و رول های نقاشی می توان استفاده كرد. لذا با صرفه هزينه نسبتاً كمی و بدون هيچ گونه تغييری در فضای ساختمان می توان از هدر رفتن انرژی جلوگيری نمود. اين عايق انواع مختلفی دارد كه نوع GP آن برای سطوح غير فلزی و نوع PT آن برای سطوح فلزی كار برد فراوان دارد. اين محصول جهت عايق كاری ساختمان های مسكونی ، تجاری ، مخازن ، لوله های انتقال نفت و گاز و صنعت كشتی سازی به كار می رود.

خصوصيات:

1-جلوگيری از خوردگی و عايق بودن
2-استفاده آسان به وسيله قلم مو ، غلطک و اسپری
3-غير سمی بر پايه آب
4-رنگ: نيمه شفاف ، كه روكش سفيد آن نيز موجود است
5-امكان مشاهده لايه زير عايق جهت بررسی بصری زير پوشش
6-پايداری فوق العاده با چسبندگی عالی بر روی فولاد ، آلومينيوم و گالوانيزه ، فايبر گلاس ، پی وی سی ، چوب ، بتن و پلاستيک و ساير مشتقات آن.
7-فاقد هر گونه مواد افزايشی ضد ميكروبی مضر يا كشنده
8-مقاوم در برابر انواع كپک ها و قارچ ها
9-صرفه جويی در هزينه ها در دراز مدت
10-پوشش 150 تا 175 فوت مربع برای هر گالن جهت 3 مرحله پوشش بسته به بافت آن (14 تا 5/16 متر مربع )

فوايد:

1-حفاظت در برابر خوردگی زير عايق (CUI)
2-عايق حرارتی بودن در عين نازكی و كمی ضخامت
3-مقاومت در برابر رطوبت و قارچ
4-صرفه جويی در فضا (هر پوشش در حالت مرطوب 5-3 ميلي اينچ ( mm 125/0- mm 075/0) 3روكش كامل آن در حالت خشك تنها 5/4-5/7 ميلی اينچ ( 112/0-181/0) فضا اشتغال مي كند )
5-قابل شستشو با آب و صابون
6-قابل رنگ آميزی
7-نصب ارزان
8-ضد آتش سوزی
9-ضد زنگ
10-عايق لوله ايده آل
11-تحمل دمای بالا تا مرز 204 درجه سلسیوس (400F)
12- كاربرد آسان
13- مناسب برای مصارف خانگی و صنعتی
14-صرفه جويی در انرژی

عایق های حرارتی نانو Heat Nano
این مطلب چقدر بهتون کمک کرده؟

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *