حادثه پالايشگاه آبادان

حادثه پالايشگاه آبادان

جزئيات تازه خبرنگار فارس از محل حادثه پالايشگاه آبادان روايت شاهدان عيني از وقوع 2 آتش‌سوزي در پالايشگاه آبادان خبرگزاري فارس: شاهدان عيني از وقوع 2 حادثه آتش‌سوزي در پالايشگاه
آبادان و كشته و زخمي‌شدن بيش از 26 نفر در اين حادثه خبر مي دهند.
گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس از محل حادثه حاكي است، مسئولان حاضر در پالايشگاه آبادان حادثه آتش‌سوزي پالايشگاه همزمان با مراسم افتتاحيه مرحله اول فاز 3 با حضور رئيس جمهور در روز جاري را به دليل نشت گاز مايع فشرده LPG دانستند و اعلام كردند 25 نفر زخمي شده و يك نفر به دليل سوختگي شديد كشته شد. اين در حالي است كه بنابر گفته شاهدان عيني پس از افتتاح رسمي فاز 3 پالايشگاه آبادان توسط رئيس جمهور و حضور در اتاق كنترل آتش‌‌سوزي نخست رخ داد كه بلافاصله امدادگران و آتش‌نشانان براي مهار آتش در صحنه حاضر شدند اما لحظاتي بعد و پس از مهار اين حادثه آتش‌سوزي دوم رخ داد.
بنابراين گزارش، حضور امداگران و آتش‌نشانان در صحنه ، آتش‌سوزي دوم باعث زخمي شدن 25 نفر شد. درحالي كه هنوز آمار رسمي از تعداد كشته‌شدگان و مجروحان اين دوحادثه اعلام نشده است، بنابر گفته شاهدان عيني دست كم چهار نفر كشته و 20 نفر زخمي شده‌اند اما منابع رسمي اعلام كرده‌اند يك نفر كشته و 25 نفر مجروح شده‌اند. به گزارش خبرنگار فارس، دود غليظي همچنان فضاي آسمان آبادان را فرا گرفته است. برخي از مديران و كاركنان پالايشگاه مي‌گويند به دليل عجله كردن در راه‌اندازي فاز 3 پالايشگاه در عين آماده نبودن از لحاظ فني تلاش‌هاي ناموفقي براي تنظيم و راه‌اندازي در شب قبل از حادثه انجام شد اما متاسفانه در حين راه‌اندازي اين حادثه كه طبيعي بود اتفاق افتاد.
اين گزارش حاكي است نشت گاز در همان دقايق اوليه متوقف شده و در حال حاضر هيچ خطري افراد حاضر در پالايشگاه را تهديد نمي‌كند و وضعيت عادي گزارش شده است. مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي در سخنراني افتتاحيه خود قول داد ظرف مدت كوتاهي آسيب وارد شده به پالايشگاه را جبران كرده و واحد آسيب ديده هر چه سريعتر وارد مدار توليد شود. اين واحد آسيب‌ديده مرحله نخست واحد كت‌كراكر بوده است. براساس اين گزارش دود غليظي همچنان از يكي از فلرها متصاعد مي‌شود در عين حال رئيس جمهور بعد از سخنراني از بخش‌هاي مختلف پالايشگاه بازديد و در جمع كارگران حاضر شده است. در اين مراسم علي‌آبادي رئيس سابق سازمان تربيت بدني، ميرمحمدصادقي معاون منابع انساني وزارت نفت، ضيغمي مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي و بيات مديرعامل شركت پتروشيمي حضور دارند.
حادثه پالايشگاه آبادان
این مطلب چقدر بهتون کمک کرده؟

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *